Sveikuolių duona su sėklomis receptas
kulinariniai receptai

Receptai, patiekalai su nuotraukomis, valgių gaminimas, kulinarija. Gausybė skanių, bet neparuoštų vaišių. Malonu, kad apsilankėte!Sveikuolių duona su sėklomis


INGREDIENTAI:

225 g rupių ruginių miltų,
225 g kvietinių miltų,
1 šaukštas druskos,
1 šaukštas skysto medaus,
1 šaukštas kmynų,
2-3 šaukštai sėklų mišinio duonai,
150 ml karšto vandens,
150 ml šilto pieno,
aliejaus aptepti,
7 g (pakelis) sausų mielių.


GAMINIMAS:

Į dubenėlį suberkite kmynus, užpilkite verdančiu vandeniu ir palaikykite, kol vanduo praauš. Didesniame dubenyje sumaišykite ruginius bei kvietinius miltus ir sausas mieles. Į miltų dubenį supilkite vandenį su kmynais, šiltą pieną, druską, medų ir sėklas (pasilikite viršui pabarstyti).

Tešlą nuolat padrėkindami rankas minkykite apie 15-20 minučių. Ją sudėkite į molinį ar keraminį aliejumi išteptą dubenį. Tešlos viršų aptepkite aliejumi ir palikite šiltai apie 1 valandą, kad pakiltų. Pakilusią tešlą dar kartą aptepkite aliejumi, padarykite kelias įpjovas.

Pabarstykite likusiomis sėklomis-kepti reikia tame pačiame dubenyje, kuriame kilo. Dėkite duoną į šaltą orkaitę, įjunkite 200 laipsnių karštį ir kepkite apie 20 minučių, po to karštį sumažinkite iki 180 laipsnių ir dar pakepinkite 30-35 minutes.

Lankytojams
Aplankykite skanus.lt dažniau, nes čia platus receptų pasirinkimas, kokybiškas turinys, įvairių šalių virtuvės ir aktualūs straipsniai.

Visi mėgstame ir džiaugiamės matydami iliustruotus receptus. Kokybiška fotografija neretai sukelia norą gaminti, drąsina ban- dyti ir neabejotinai padeda išsirinkti. Sie- kiant išbandyti visus, tūkstančiais skaičiuo- jamus skanus.lt receptus, būtina Jūsų pagalba. Svetainė būtų nepaprastai dėkinga už kiekvieną patiekalo nuotrauką.
Svetainės draugai
Sveikinimai
 Receptų: 11668