Vyniotinis su aguonomis receptas
kulinariniai receptai

Receptai, patiekalai su nuotraukomis, valgių gaminimas, kulinarija. Gausybė skanių, bet neparuoštų vaišių. Malonu, kad apsilankėte!Vyniotinis su aguonomis


INGREDIENTAI:

3 nedideli vyniotiniai:

Tešlai:

300 g miltų;
Žiupsnelis druskos;
40 g lydyto sviesto arba 2 valg. š. aliejaus;
1 kiaušinis;
Apie 125 ml vandens arba pieno.

Įdarui:

500 ml pieno;
150 g cukraus;
200-250 g aguonų;
50-100 g razinų;
100 g riešutų;
Maltų sausainių jei reikia;
50 g lydyto sviesto vyniotiniui aptepti.


GAMINIMAS:

Miltus persijoti į dubenėlį arba ant lentos ir jų viduryje padaryti įdubimą. Supilti pusę sviesto arba aliejaus, drungną vandenį ar pieną, suberti druską, įmušti kiaušinį ir viską suminkyti į minkštą tešlą. Ją greitai sumušti delnu, kad atsiskirtų nuo pagrindo, arba stipriai mesti ant lentos, kad būtų lygi ir plokščia. Tešlą padalyti į 3 dalis ir iš kiekvienos suformuoti kepaliuką. Kepaliukų viršų aptepti lydytu sviestu arba aliejumi, apvožti dubenėliu, puodu arba uždengti lininiu audeklu. Tešlą palaikyti apie 30 min.

Įdarui pieną užvirinti su cukrumi, suberti smulkiai sumaltas aguonas ir viską dar kartą užvirinti. Sudėti nuplautas razinas bei smulkiai supjaustytus riešutus. Jei masė per skysta, ją galima sutirštinti maltais sausainiais.

Tešlą plonai iškočioti ant miltais pabarstyto lininio audinio. Pirmiausią tešlą tempti miltuotomis rankomis, paskui- spausti delnais. Nupjauti storus kraštus ir palikti, jei tektų „lopyti“ tempiant atsiradusias skyles. Tešlą aptepti lydytu sviestu arba aliejumi. Ant tešlos lapo paskirstyti paruoštą aguonų įdarą, užlenkti kraštus. Juos taip pat aptepti riebalais.

Keliant vieną audeklo kraštą, susukti vyniotinį. Paskui audeklu atsargiai perkelti ant riebalais išteptos skardos arba sudėti į riebalais išteptą troškinimo puodą. Vyniotinį dar kartą aptepti riebalais. Vieną po kito paruošti 3 vyniotinius ir sudėti vieną šalia kito. Kišti į iš anksto iki 200°C temperatūros įkaitintą orkaitę ir kepti 45-60 min., kol parusvės. Iškepusį vyniotinį aptepti lydytu sviestu.

Lankytojams
Aplankykite skanus.lt dažniau, nes čia platus receptų pasirinkimas, kokybiškas turinys, įvairių šalių virtuvės ir aktualūs straipsniai.

Visi mėgstame ir džiaugiamės matydami iliustruotus receptus. Kokybiška fotografija neretai sukelia norą gaminti, drąsina ban- dyti ir neabejotinai padeda išsirinkti. Sie- kiant išbandyti visus, tūkstančiais skaičiuo- jamus skanus.lt receptus, būtina Jūsų pagalba. Svetainė būtų nepaprastai dėkinga už kiekvieną patiekalo nuotrauką.
Svetainės draugai
Sveikinimai
 Receptų: 11668