Valgymo menas. Kaip valgyti?
kulinariniai receptai

Receptai, patiekalai su nuotraukomis, valgių gaminimas, kulinarija. Gausybė skanių, bet neparuoštų vaišių. Malonu, kad apsilankėte!



Kaip valgomas upėtakis?


Pagal skonio savybes upėtakis yra universali žuvis. Jis įkvėpė daug menininkų. Pavyzdžiui, pagal gana vidutiniškas eiles Francas Šubertas parašė nuostabią muziką - dainą ir kvintetą. Literatūros srityje upėtakį apdainavo vienas žymiausių filosofų, rinktinių valgių žinovas Jozefas Veksbergas, parašęs klasikinį rašinį „Žydrasis upėtakis ir juodieji triufeliai". Tarp gurmanų populiariausia ši žuvis, paruošta pagal receptus „Malūnininkės upėtakis" ir „Žydrasis upėtakis".

Į daugelį restoranų tiekiami žuvų ūkiuose išauginti upėtakiai. Natūraliomis sąlygomis užaugintą upėtakį galima atapažinti pagal raudonus ir geltonus taškus ant žvynų. Įsivaizduokime tokį išskirtinį atvejį, kad mūsų lėkštėje guli visas upėtakis, išaugintas natūraliomis sąlygomis. Valgyti jį reikia taip:

1. Po žuvies žiaunomis esantys žandukai patys savaime yra gardus kąsnelis. Jie išimami žuviai skirtu peiliu, lengvai paspaudžiant jo kotelį, ir suvalgomi. Paskui pašalinami pelekai: viršutinis, apatinis ir uodegos. Jie sudedami į atskirą lėkštę kaulams. Į tą pačią lėkštę dedama ir žuvies oda, jeigu kliento pasirinktas upėtakis iš žuvų veisyklos. 2. Peilio ašmenimis daromas pjūvis per visą nugarkaulio ilgį ir dar vienas - žemiau žiaunų prie galvos, bet nelabai gilus, kad kiek vėliau būtų galima ištraukti galvą kartu su nugarkauliu. Dabar reikia peiliu žuviai atsargiai atskirti odą, stengiantis jos nepažeisti. 3. Dabar filė galima atskirti nuo kaulų ir švelniai patraukti į šalį, o nugarkaulį kartu su galva išimti, pradedant nuo uodegos (apatinės filė dalies), ir sudėti į lėkštę kaulams. 4. Likusi filė dalis apverčiama per nugarėlę taip, kad upėtakio pilvukas būtų viršuje. Oda vėl atsargiai pašalinama, ir abi filė dalys sudedamos taip, kad kartu sudarytų pradinę žuvies formą.

Jei upėtakis keptas, tuomet jo rudai auksinė oda atsargiai nuimama visa, o paskui, atskyrus kaulus, vėl uždedama ant filė.

Prie „Žydrojo upėtakio" tinka sausas sodraus vynuogių skonio rislingas, o prie „Malūnininkės upėtakio" - ilgiau išlaikytas pusiau sausas rislingas arba Reino vynas. Prie rūkyto upėtakio gerai dera alus.
Lankytojams
Aplankykite skanus.lt dažniau, nes čia platus receptų pasirinkimas, kokybiškas turinys, įvairių šalių virtuvės ir aktualūs straipsniai.

Visi mėgstame ir džiaugiamės matydami iliustruotus receptus. Kokybiška fotografija neretai sukelia norą gaminti, drąsina ban- dyti ir neabejotinai padeda išsirinkti. Sie- kiant išbandyti visus, tūkstančiais skaičiuo- jamus skanus.lt receptus, būtina Jūsų pagalba. Svetainė būtų nepaprastai dėkinga už kiekvieną patiekalo nuotrauką.
Svetainės draugai
Sveikinimai
 Receptų: 11668